Lesní zátiší duši utiší, 2020- 2021

Apartmán pro milovníka přírody

Zpět na výpis

Popis projektu

Centrem mé návrhářské filozofie je člověk, investor jeho přání, potřeby a touhy.

V tomto případě jím je cestovatel a milovník Jizerek a náš interiér je koncipován jako příležitost k rekreaci, apartmán s dvěma ložnicemi se nachází v Liberci, Park Masarykova.

Při hledání design strategie prostoru bylo již při první schůzce zjevné, kudy by se měla myšlenka koncepce ubírat.

Styl designu tohoto interiéru se drží kvalitních materiálů, umírněných barev a nekomplikovaných tvarů.

Z moře zaměnitelnosti ho vytahují charakteristické prvky typické pro místo, kde se interiér nachází a jehož atmosféru by chtěl vyjádřit, tedy podhůří Jizerek.

Těmito prvky jsou tapety ilustrující smíšené lesy a bučiny tohoto kraje, strukturální stěrky s paternem dřevěné plochy, organické tvary doplňků.

Předměty v tomto interiéru fungují jako symboly které vás propojí s lokalitou nebo umožní vzpomínat na oblíbené zážitky přímo v pohodlí domova.

Tento interiér je stále napojený na okolní svět, velmi funkční a praktický, oproti globalizovanému designu nabízí výjimečný osobitý přesah, který se obtížně multiplikuje.

Charakter projektu utváří přírodní textury a materiály použité s hravostí a vtipem, tlumené zelené a okrové tóny, textil, grafické tapety a tmavé dřevěné kontury dveří jsou propojené v jeden celek. Prvky by samostatně nikdy nevyzněly tak silně, jako v této vzájemné sinergii.

Osvětlení je mnohdy plně funkční v odpočinkové zóně velice dekorativní.

Interiér je realizován od návrhu přes projektovou dokumentaci až po realizaci.

Prvky jsou vyrobené na míru, doplněné výjimečnýni selitery doplňků a vybavení.

Mám zájem o podobné řešení