Lagom styl interiéru aneb Prázdniny v Malmo

2020-2021

Zpět na výpis

Popis projektu

Vejdete do bytu a rázem se ocitnete v jiném prostoru, duny bílého písku, traviny šustící větrem, příboj v dáli, nechcete procitnout......

Nasajte principy skandinávského minimalismu a nalaďte se na vlnu přírody. Myšlenka střídmé funkčnosti Interiérového designu této realizace se propisuje do koncepce vybavení s akcentem udržitelnosti a rovnováhy volených prvků. Barevnost a použité materiály se nesou v přírodních tónech hnědé, šedé a krémové, stojí na neutrálním základu.

Dřevo, kůže či kov jsou v kontrastu k režnému a vlněnému textilu.

Uplatňuji zde kombinaci s pastelovými odstíny růžové, zelené a modré. Vše je vyváženo dvojnásobným množstvím dřeva, které pomáhá držet prostor stále při zemi.

Emblematické doplňky jako je keramika, kožešiny, rákos, líko, bavlna a len jsou nositeli vyváženosti a přiměřenosti.

Světlé dřevo, autentická fototapeta na míru stěny, jemné geometrické vzory vytváří dojem vlídnosti která vládne celému interiéru a pomáhají docílit jemně zasněného dojmu.

Své místo zde má i černobílý pokoj s kontrastními doplňky umělěckých děl na stěnách nebo ložnice s převahou okrových tónů.

Převážně skleněná svítidla jsou také významným prvkem nejen centrálního prostoru, kabely jsou cíleně vedeny pod stropem, přiznané a vytváří tak zajímavou geometrii linií v místech kde je neočekáváme.

Nábytek je vyroben podle projektové dokumentace na zakázku, doplněn solitery ale i cenově přijatelnými doplňky.

Interiér s dvěma ložnicemi se nachází v Liberci, Park Masarykova.

Mám zájem o podobné řešení