Kavárna OLD Kafé Liberec

Redesign interiéru v polyfunkčním objektu v centru.

Zpět na výpis

Popis projektu

Tvůrčím záměrem zde bylo vytvořit prostor, který by byl svým vizuálním stylem a použitými prvky konkurenčním prostředím k trendy vintage kavárnám a snídaňovým bistrům v Liberci.

Při realizaci bylo třeba ctít původní podlahovou krytinu – dlažbu a stávající část sedacího nábytku, včetně stolů. Ten jsem doplnila dalším retro mobiliářem a prvky na míru, s cílem vytvořit ambientní prostor inscenovaný v tlumeném osvětlení, kde jako kulisy umocňují vizuální styl starožitné skleněné karafy na vodu a víno, spolu s decentními svícny a starými knihami.

V zázemí baru vznikl obklad z kartáčované borovice, nabídka se prezentuje na černých skleněných plochách, jež jsou přímým akcentem k organickým materiálům, jako jsou bavlněné polštáře a přehozy, kůže použitá na podlaze a sedačce, či taburetech v retrostylu tělocvičných koz.

Nedostatek denního světla je zde přiznán a podpořen tmavými tóny na stěnách a zaručuje tak celodenní útulnost a intimitu prostoru. Původní kontrastní směrované osvětlení zároveň umožňuje přečíst si denní tisk jak při brzké snídani, tak v podvečerním šeru, kdy se podnik mění v útulný kafe-bar s krásnou překvapující hrou světelného rastru, pocházejícího z cilindru lampy, jež je dominantou nejtemnějšího rohu kavárny.

Mám zájem o podobné řešení