Kavárna Liberec

Vintage kavárna v centru Liberce.

Zpět na výpis

Popis projektu

Motto: Čas plyne a káva stydne. Proto je potřeba ji dopít a dát si další.

Klíčem k vytvoření ideálního společenského prostředí byl chytrý redesign a proměna vnitřního barevného a materiálového potenciálu prostoru bývalé kavárny.

Při realizaci jsme s klienty šli cestou rekonstrukce stávajících prostor s jasným cílem, posunout výraz podniku k větší emocionalitě a propojit ho s okolním městským prostorem. Při návrhu interiéru i celkového vizuálního stylu jsem použila výraznou žlutou barvu připomínající jasná slunečná rána, komplementární chladná modrá je kontrastní náznak modrého letního nebe a šedé neutrály evokují zdejší chladné podnebí. Použitím „retro“ artefaktů v interiéru jsem vytvořila domáckou, lehce nostalgickou atmosféru. Každý detail jakoby vybízel k tomu vychutnat si kávový rituál.

Ke konceptu kavárny jsem přistoupila, jako k jakémusi veřejnému obýváku, kterému historicky holdovaly generace studentů, spisovatelů a umělců, pro něž byla místem setkávání, inspirace, rozprav a sociálního mísení – zkrátka jeden z nejdůležitějších městských úřadů současnosti.

Architektonický princip zde však přesto zůstává stále stejný a poplatný středoevropskému cítění: je zde více prostorných místností, různé typy sezení, stolky obklopené židlemi, taburety, pohovka, k tomu vitrína s cukrářskými výrobky, stojan s novinami a časopisy.

Celé silové pole prostoru je potencováno texty v různých významových rovinách volně umístěnými v prostoru kavárny.

Mám zájem o podobné řešení