Individuální dům v Liberci

Individuální dům v Liberci, 2018-2019

Zpět na výpis

Individuální dům v Liberci, 2018-2019

Již podruhé jsme se s klienty sešli při spolupráci na jejich novém bydlení. Po prvním projektu rekonstrukce bytu si plníme sen a to dům podle individuálního projektu. V krásné části Liberce, Ruprechticích.

Dvouletá spolupráce vyústila v prostor plný slunce a rodina vysílá milé signály o splněných přáních a to i těch nevyřčených a teprve v tento moment, půl roku po nastěhování se dá hovořit o naplnění a tvůrčím opisu pomyslné linie nároků a potřeb rodiny středního věku s dvěma školními dětmi.

Hmota, materiál, funkce:

Velkou důležitost jsem kladla při projektování na osvětlení, s cílem navolit stabilní světelnou hladinu všech prostor, které jsou díky nestejnoměrnému proudění denního světla v nerovnováze.

Centrální prostor chodby, jež je jakousi osou domu, je osvětlen integrovanými led liniemi konturující strop, teplá denní bílá zajišťuje příjemný konfort i v zónách bez denního světla.

Chytře jsou zde řešeny skryté led pásky integrované v nábytku, který jsme kompletně vytvářeli a následně realizovali na míru dle autorských návrhů.

Charakter domu odpovídá charakteru klientů, kteří si potrpí na kvalitní materiály a co možná nejvyšší stupeň čistoty ve smyslu minimalismu a řádu.

Celým interiérem běží lamely praktické vinylové podlahy v dubovém dekoru vyjma koupelen, kde jsme použili praktické dlažby.

Jemně kontrastující betonové stěrky a cpl lamináty spolu s dřevodekorem si zde nekonfliktně notují s extravagantními kamny zavěšenými na stěně v srdci domu.

Kuchyně je technologicky vybavená ve vysokém komfortu, spotřebiče jsou místy důmyslně skryté, jako například digestoř vysunující se z tenké pracovní desky v duchu současných trendů.

Koupelny se spoustou integrovaných úložných prostor mohou díky permanentnímu stavu “uklizenosti” a pastelovým tonalitám použitých materiálů, naplňovat potřebu relaxace.

Dětské pokoje jsou řešeny samozřejmě s účastí dětí, a plně kryjí jejich potřeby . Malí klienti přesně vědí co je pro ně dobré, proto je pro mě konfrontace s jejich představami prioritou a rodičům, těm to vždy nějak vysvětlíme :-).

Mám zájem o podobné řešení